KONST / Litografier / Litografi 14819206
nr 1481 9206
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Sjunkande pråm. Signerad. Bildmått: 21x54 cm, yttermått inklusive ram: 39x71 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 18:54:58
3/8 10:48:46
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman